» استفاده از تابلوی راهنمایی استاندارد در معابر

تابلوی ترافیکی مهمترین عضو تجهیزات ترافیکی

شاید به جرات بتوان گفت که اصلی ترین مجموعه در میان تجهیزات ترافیکی، انواع تابلو ترافیکی باشد. در نگاه اول به قوانین راهنمایی و رانندگی و نحوه اجرای آن، به راحتی می توان دریافت که سیستم کنترل ترافیک مبتنی بر نحوه استفاده از این ابزار کارآمد است. تولید کننده علائم راهنمایی و رانندگیکاری گسترده و متنوع در پیش روی خود دارد. تابلو های ترافیکی تاثیر زیادی روی کنترل رانندگان دارد و رعایت نکردن قوانین ذکر شده روی تابلو ها باعث تصادفات جدی و گاها حوادث جبران ناپذیری خواهد شد.

تابلو ترافیکی استاندارد چیست؟

استاندارد تابلوهای ترافیکی چند ویژگی اصلی و اساسی را شامل می شود که در خرید تابلو ترافیکی باید به تمامی این موارد توجه کرد. در نگاه اول، نصب کردن تابلو علائم ترافیکی در محیط های باز و فضای آزاد آن را تحت شرایط سخت جوی قرار می دهد؛ به این ترتیب مقاومت مطلوب در برابر تغییرات اقلیمی اولین مشخصه ای است که این نمونه از تجهیزات ترافیکی باید داشته باشند. تابلو های ترافیکی استاندارد، تابلو هایی هستند که جنس مرغوبی داشته باشند و در شرایط آب و هوایی گوناگون کیفیت اولیه خود را حفظ کنند؛ همچنین مقاومت بالایی داشته باشند تا در اثر برخورد تصادفی خودرو ها با آنها، تابلو های ترافیکی نامفهوم نشوند و از دید خارج نگردند.

از دیگر ویژگی های تابلو های ترافیکی استاندارد راحتی در نصب آنها است؛ زیرا بهترین انواع تابلو ها آنهایی هستند که به راحتی نصب شوند. مکان نصب کردن بیشتر تابلو های ترافیکی در اتوبان ها و جاده ها هستند و در بعضی موارد زمان زیادی که برای نصب آنها صرف می‌شود که همین موضوع ممکن است باعث اتفاقات ناگواری مانند تصادف کارگران یا انحراف رانندگان شود. همچنین تابلو های ترافیکی باید دارای ویژگی های فنی استانداردی نیز باشند که این ویژگی ها هم کارایی تابلو ها را بالا می‌برند و هم از بروز حوادثی که ناشی از خوانا نبودن تابلو ها است، جلوگیری می‌کند. بعضی از ویژگی های فنی که باید رعایت شود شامل موارد زیر می‌شود.

·       رنگ این تابلو ها در برابر رطوبت و نور آفتاب از بین نرود و تصویر آن خوانا باشد.

·       با ابعاد درست و استاندارد ساخته شود.

·       آلودگی جاده ها و خیابان ها را به خود جذب نکند.

·       از زبان های بین المللی پیروی کند تا خواندن آن برای افراد با همه زبان ها قابل خواندن باشد.

نقص در تابلو های ترافیکی

همان طور که توجه کردن به تابلو های ترافیکی الزامی است و با جدی نگرفتن آنها حوادث به وجود می‌آید؛ نقص در این گونه از تابلو ها هم باعث به وجود آمدن مشکل می‌شود. نقص های تابلو های ترافیکی در بسیاری از موارد باعث بروز حوادث می‌شود که دلیل بسیاری از این مشکل ها نامفهوم بودن تابلو های ترافیکی و یا مشکل در دید رانندگان هنگام مشاهده تابلو ها بوده و یا در بعضی از موارد محل نصب تابلو ها به شکلی بوده که باعث سردرگمی رانندگان شده بود.

کلام آخر

ایمن ترافیک کالا تولید کننده انواع تجهیزات ترافیکی از قبیل تابلو راهنمایی است. در صورت نیاز به نصب این تجهیزات می توانید با شماره های داخل سایت تماس بگیرید.


آخرین مطالب این وبلاگثبت آگهی رایگان ثبت آگهی رایگان درج آگهی ویژه در بالون آگهی
استخدام نویسنده آنلایناستخدام نویسنده آنلایناستخدام نویسنده غیر حضوری
آموزش آشپزی سبزینهآموزش آشپزی سبزینهطرز تهیه جدیدترین دسر ها ، غذاهای ایرانی و خارجی
راز اعداد جفتراز اعداد جفتراز اعداد رند ، اعداد فرشتگان  ساخت وبلاگ