» آشنایی با مدل های مختلف تاب سرسره پارک

6 مدل از تاب سرسره هاي پارک هاي جهان

تاب سرسره جزء جدا نشدني از پارک در جهان است. به عبارتي مي توان گفت که يکي از دلايل رفتن به پارک، بازي بچه ها با تاب و سرسره است. از اين رو طراحان تاب سرسره در جهان تلاش دارند با ارائه ايده هاي نو و طراحي تاب سرسره هاي خاص نام خود را در بين بهترين پارک هاي جهان ثبت نمايند. تاب و سرسره پارک اصولا از فلز، چوب و يا پلاستيک پلي اورتان ساخته مي شود. گاه مي توان در قسمت بازي يک پارک تاب سرسره هايي از فلز، پلاستيک و چوب را به صورت ترکيبي ديد. دقت در انتخاب متريال در ساخت تاب سرسره اهميت زيادي دارد چرا که بايد ايمني بچه ها حين بازي حفظشود، تاب سرسره ماندگاري و استحکام بالايي در شرايط آب و هوايي مختلف داشته باشند و زيبايي و جذاب بودن پارک نيز در نظر گرفته شود. تمام اين مسائل در طراحي تاب سرسره خاص جهان رعايت شده است. در ادامه شما را با 6 مدل تاب سرسره خاص در جهان آشنا مي نماييم.

1. پارک هریسونبورگ در ویرجینیا

این پارک توانسته است رویای کودکان معلول را به حقیقت برساند. این پارک بازی به شکلی طراحی شده است که کودکان معلول نیز بتوانند به راحتی در آن بازی کنند. تاب سرسره پلاستیکی و چوبی در این پارک بیشتر به چشم می خورد. قیمت تاب سرسره پلاستیکی نسبت به انواع فلزی پایین تر است اما در این پارک پلاستیک به جهت بالا بردن ایمنی کودکان معلول، بهترین انتخاب می باشد. قالب پذیری پلاستیک به طراحان این اجازه را می دهد که انواع تاب سرسره را در اندازه های مختلف و در اشکال مختلف طراحی نمایند.

2. پارک وستچستر در لس آنجلس

در این پارک بازی، بچه های می توانند خود را در میان دریا تصور نمایند. طراحان این پارک تمام تلاش خود را نموده اند تا کودکان بتوانند خود را یک ملوان و یا ناخدای کشتی تصور کرده و کشتی خود را از طوفان دریا نجات دهند. در این پارک تاب سرسره فلزی بیشتر استفاده شده است. قیمت تاب سرسره فلزی نسبت به دیگر انواع بیشتر است اما ماندگاری بالای آن، خرید تاب سرسره فلزی را مقرون به صرفه می نماید. یکی از مشکلات تاب سرسره فلزی گرم شدن بیش از اندازه آن در هوای گرم است. از این رو طراحان پارک وستچستر از سایه بان هایی استفاده نموده اند تا کودکان بتوانند به راحتی در ظهر تابستان در این پارک بازی نمایند. استفاده از کف پوش پارکی آبی رنگ در کف پارک بازی و قسمت های شن و ماسه در قسمتی از پارک به کودکان کمک می کند بیشتر خیال بافی نمایند.

در ادامه این مقاله بزرگترین و جذابترین پارک بازی در جهان را به شما معرفی می نماییم. در صورت تمایل به مطالعه ادامه این مقاله اینجا کلیک کنید. 


آخرین مطالب این وبلاگثبت آگهی رایگان ثبت آگهی رایگان درج آگهی ویژه در بالون آگهی
استخدام نویسنده آنلایناستخدام نویسنده آنلایناستخدام نویسنده غیر حضوری
آموزش آشپزی سبزینهآموزش آشپزی سبزینهطرز تهیه جدیدترین دسر ها ، غذاهای ایرانی و خارجی
ساخت وبلاگساخت وبلاگساخت وبلاگ رایگان  ساخت وبلاگ