» رابطه اندازه آینه محدب با شعاع دید راننده

آینه محدب Convex Mirror:

آینه‌ی محدب یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین تجهیزات پارکینگی و ترافیکی است که به ‌منظور ایمن‌سازی و پیش‌گیری از بروز تصادفات احتمالی در پارکینگ‌ها، جاده‌ها و … استفاده می‌شود. خرید آینه محدب ترافیکی از طریق بالا بردن دید رانندگان سبب ایمن‌سازی و پیش‌گیری از بروز تصادفات احتمالی در فضاهای روباز و سرپوشیده می‌شود. آینه محدب ترافیکی باعث افزایش دید رانندگان در هر دو لاین حرکت در کلیه ساعات شبانه روز می‌شود. آینه‌های محدب به‌واسطه برآمدگی و سطح منحنی که دارند، می‌توانند زوایایی که دارای نقاط کور بوده و دید کافی در آنجا وجود ندارد را نمایان ساخته، و تصاویر را با کیفیت و وضوحی بالاتر از حالت معمولی نمایش دهند، بنابراین به‌جهت بالا بردن دید رانندگان، از وقوع بیشتر حوادث جلوگیری به‌عمل ‌می‌آورند.

آینه‌های محدب از این نظر که دید مناسبی را در هر دو لاین حرکت، در اختیار رانندگان قرار می‌دهند در خروجی پارکینگ‌ها، معابر کم عرض با پیچ‌های تند، مسیرهای درون پارکینگ ‌و کارگاه‌ها بیشترین کاربرد را دارند..

رابطه‌ی اندازه و قطر آینه‌ی محدب ترافیکی یا پارکینگی با شعاع دیده راننده

موضوع بسیار مهمی که در رابطه با آینه‌های محدب باید در نظر گرفته شود، اندازه و قطر آینه می‌باشد. قطر آینه‌ی محدب باید طوری انتخاب شود که دید کاملی را به رانندگان بدهد، اندازه قطر آینه رابطه‌ی مستقیمی با شعاع دیده راننده دارد، به این صورت که هر چقدر قطر آینه‌ی محدب بیشتر شود، میدان دید راننده بهتر شده و فواصل دورتری را خواهد دید. هر چقدر قطر آینه‌ محدب افزایش یابد، میدان دید راننده بهتر شده و فواصل دورتری را خواهد دید. بین اندازه قطر آینه محدب پارکینگی یا ترافیکی با شعاع دیده راننده رابطه‌ی مستقیمی موجود می‌باشد.

انواع آینه‌ی محدب

آینه‌ی محدب بر اساس نوع کاربرد و متریال به‌کار رفته در ساختارش انواع مختلفی دارد، بنابراین به لحاظ کارایی خاص هر یک از آن‌ها، محل نصب‌‌شان نیز در مکان‌های مختلف، متفاوت می‌باشد.

آینه‌ی محدب پارکینگی

آینه‌هایی که در مکان‌های سرپوشیده همچون سوپرمارکت، پارکینگ، فروشگاه‌ها و انبارها نصب و اجرا می‌شوند، آینه‌ی محدب پارکینگی می‌نامند.

آینه‌‌ی محدب ترافیکی

آینه‌های محدبی که برای نصب در خیابان‌ها، تقاطع‌ها، سر پیچ جاده‌ها و تونل‌ها مناسب است را، اصطلاحاً آینه‌‌ی محدب ترافیکی یا جاده‌ای می‌نامند.

آینه‌ی محدب مخصوص خودرو

این نوع آینه‌ی محدب به‌راحتی توسط کاربر و در کنار آینه‌ی بغل قابل نصب بوده و با حذف نقاط کور، و افزایش محدوده‌‌ی دید راننده، از وقوع حوادث ناگوار رانندگی جلوگیری می‌کند. استفاده از این نوع آینه، برای افرادی که دارای مشکل بینایی هستند نیز بسیار کاربردی می‌باشد.

خرید آینه محدب پارکینگی و نصب آن در نقاط کور پارکینگ، جاده و خیابان ها از الزامات به حساب می آید. باید دقت داشته باشید که آینه مناسب برای محیط را خریداری نموده و در مکان مناسب نصب نمایید. اگر قصد نصب آینه محدب ترافیکی در جاده های شهری و برون شهری را دارید بهتر است از انواع پلی کربنات و فریم دار آن استفاده کنید. اما در محیط های بسته می توان از انواع آینه محدب شیشه ای بدون فریم نیز استفاده کنید. قیمت آینه محدب پلی کربنات بیشتر از انواع شیشه ای است؛ اما ماندگاری بیشتری نیز دارد.

فروشگاه ایمن ترافیک کالا شرایط خرید انواع آینه محدب پارکینگ و ترافیکی را فراهم نموده است. در صورت نیاز به مشاوره در مورد انتخاب آینه محدب می توانید با شماره های داخل سایت تماس بگیرید.


آخرین مطالب این وبلاگآموزش آشپزی سبزینهآموزش آشپزی سبزینهطرز تهیه جدیدترین دسر ها ، غذاهای ایرانی و خارجی
استخدام نویسنده آنلایناستخدام نویسنده آنلایناستخدام نویسنده غیر حضوری
ساخت وبلاگساخت وبلاگساخت وبلاگ رایگان
تعمیر پکیج در شیرازتعمیر پکیج در شیرازتعمیر برد پکیج در شیراز  ساخت وبلاگ