مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» آشنایی با آینه محدب تک چشم و مستطیل

آینه محدب مخصوص تک چشم

به طور کلی، قوانین راهنمایی و رانندگی تنها به افرادی اجازه رانندگی می‌دهد که نمره بینایی آن‌ها از ۱۲، ۱۰ بوده و درجه بینایی آن‌ها ۷۰ باشد. اما این قانون برای افراد تک چشم چگونه خواهد بود؟ آینه محدب ترافیکی مخصوص تک چشم یکی از این تجهیزات است که اغلب در داخل کابین خودرو و یا بر روی بدنه خارجی آن نصب می‌شود. طراحی این آینه موجب شده است که کمبود دید رانندگان با استفاده از این آینه تا حد زیادی جبران شود.توصیه می‌شود افرادی که محدودیت بینایی دارند و یکی از چشم‌های آن‌ها دید ضعیفی دارد و یا نابینا است تجهیزاتی را در خودروی خود تعبیه کنند تا وسعت دید خود را بهبود ببخشند.

تفاوت این آینه محدب با انواع آینه محدب ترافیکی در این است که در طراحی آن سعی شده است که دامنه دید افراد تا حد امکان افزایش یابد و میدان دید رانندگان به بیشترین حد خود برسد.

آینه محدب مخصوص رانندگی تک چشم

آینه محدب مخصوص رانندگی تک چشم، با مجوز سازمان راهنمایی و رانندگی در دو قسمت یعنی در زیر آینه جلوی خودرو از داخل و بر روی شیشه عقب می‌توند نصب شود. این آینه محدب ترافیکی سطحی شفاف دارد و هیچ موجی در تصاویر آن دیده نمی‌شود. سبک وزن است، نصب آن آسان بوده و به سرعت امکان‌پذیر است. همچنین شایان ذکر است که این آینه محدب مقاومت بالایی دارد و در شرایط مختلف آب و هوایی، رطوبت و گرما و سرما مقاوم است.

مشخصات آینه محدب مخصوص تک چشم:

• جنس: شیشه ای

• نصب آسان

• دید زیاد برای رانندگان

• دارای مجوز استفاده

آینه محدب ابرو دار

یکی دیگر از انواع آینه محدب ترافیکی، آینه محدب ابرو دار است که شکل و ساختار متفاوتی داشته و در اغلب مسیرهای شهری پر رفت و آمد مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی دیگر از محل‌های استفاده از این نوع آینه پارکینگ‌های زمینی و طبقاتی است. ابروی موجود در ساختمان این آینه ترافیکی آن را در برابر شرایط مختلف آب و هوایی نظیر بارش ذرات، گرد و غبار و یا باران و برف حفظ کرده و از آلوده شدن آن جلوگیری می‌کند.

آینه محدب مستطیل

در خودروهای سنگین و پیچ‌های بسیار تند، از آینه‌های محدب مستطیل برای ایجاد یک میدان دید بسیار وسیع، پوشش دهی نقاط کور و به حداقل رساندن حوادث استفاده می‌شود. آینه محدب مستطیلی در ابعاد مختلف ۴۰۰*۶۰۰ میلیمتر تا ۸۰۰*۱۲۰۰ میلیمتر عرضه می‌شود.

اهمیت نصب آینه محدب

خرید انواع آینه محدب ترافیکی و نصب آن در نقاط کور ، جاده و خیابان ها از الزامات به حساب می آید. باید دقت داشته باشید که آینه مناسب برای محیط را خریداری نموده و در مکان مناسب نصب نمایید. اگر قصد نصب آینه محدب ترافیکی در جاده های شهری و برون شهری را دارید بهتر است از انواع پلی کربنات و فریم دار آن استفاده کنید. اما در محیط های بسته می توان از انواع آینه محدب شیشه ای بدون فریم نیز استفاده کنید. قیمت آینه محدب پلی کربنات بیشتر از انواع شیشه ای است؛ اما ماندگاری بیشتری نیز دارد.

برای مشاهده و خرید انواع آینه محدب ترافیکی می توانید به سایت ایمن ترافیک کالا مراجعه نموده و در صورت نیاز به مشاروه در مورد انتخاب آینه محدب می توانید با شماره های داخل سایت تماس بگیرید.


فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده