مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» از بولارد ترافیکی چه می دانید

بولارد (استوانه ترافیکی)

بولارد یا راهبند ستونی و یا به عبارت دیگر استوانه ترافیکی موانع حفاظتی و نشانگرهای مرزی هستند. یک بولارد یک ستون کوتاه است که برای ایجاد یک محیط حفاظت شده یا مشخص کردن یک محدوده استفاده می‌شود. همچنین هنگامی که عمدتا به عنوان یک راهنمای بصری نصب می‌شود، برای مشخص کردن محدوده عبور و مرور از آن استفاده می‌ شود.

بولارد انواع مختلفی دارد که از مهمترین آن‌ها می‌توان به بولارد ترافیکی (استوانه ترافیکی) اشاره کرد.

بولارد ترافیکی

بولارد ترافیکی نوعی از بولارد است که با ایجاد مانع بصری برای راننده و یا افراد به عنوان ابزاری برای هدایت و کنترل ترافیک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جنس این نوع بولارد معمولا از پلاستیک و لاستیک است اما برای مقاومت بیشتر آن‌ها باید از ترکیبات PVC استفاده کرد.

این نوع راهبند ستونی جایگزین مناسبی برای بشکه‌های ضربه‌گیر می‌باشد که در گذشته از آن‌ها استفاده می‌شد. از مزایای این نوع بولارد می‌توان به وزن سبک، راحتی در استفاده، و مناسب بودن در تمامی مکان‌ها اشاره کرد.

یکی دیگر از مزایای این نوع بولارد مناسب بودن جنس آن در مقابل شرایط جوی است. نوع جنس این بولارد باعث می‌شود تا در مقابل تمامی شرایط آب و هوایی مقاومت نشان بدهد و به راحتی خراب و یا بلا استفاده نشود.

انواع بولارد ترافیکی

بولارد‌های ترافیکی در 3 نوع دائم، قابل تنظیم و قابل جابه‌جایی تقسیم می‌شوند.

بولاردهای دائمی

این نوع بولارد برای امنیت و کنترل ترافیک در دراز مدت استفاده می‌شوند و به طور مستقیم و با یک پیچ در زمین نصب می‌گردند. از این نوع بولارد بیشتر در ورودی و خروجی اتوبان‌ها و میان بلوارها استفاده می‌شود.

بولاردهای قابل تنظیم

این نوع بولارد که کارایی کمتری نسبت به دیگر انواع بولارد ترافیکی دارد؛ برای زمان‌هایی مناسب است که در بازه‌هایی از زمان نیازی به آن‌ها نیست و می‌توان آن‌ها را کنار گذاشت.

بولاردهای قابل جابه‌جایی

این نوع بولارد نسبت به سایر بولاردها کاربرد بیشتری دارد و تقریبا اکثر بولاردهای موجود از این نوع هستند. بولاردهای ترافیکی قبل جابه‌جایی وزن سبکی دارند و به راحتی قابل جابه‌جایی هستند. از این نوع بولارد برای کاهش حجم ترافیک در جاده‌ها و بزرگراه‌ها استفاده می‌شود.

کاربرد بولارد ترافیکی

از این نوع راهبند ستونی به منظور جلوگیری از حوادث و آسیب‌های شهری و یا مسیرهای میان شهری استفاده می‌شود.

بسیاری از تصادفات در ورودی اتوبان‌ها و بریدگی مسیر‌ها اتفاق می‌افتد. یکی از راهکارهای کاهش این تصادفات استفاده از بولارد ترافیکی برای کاهش حجم ترافیک در گذرگاه‌های عنوان شده است.

از دیگر کاربردهای بولارد ترافیکی می توان به محافظت از عابرین پیاده در مقابل خودروها، حصاربندی مسیر دوچرخه‌ها و فضای سبز پارک‌ها و مشخص نمودن حد و مرز استفاده‌ می‌شود.

همانطور که در مقاله های قبلی عنوان کردیم کار اصلی راهبندهای ستونی( بولارد) بستن و مسدود کردن راه‌ها هستند. این ویژگی در بولاردهای ترافیکی نیز کاربرد دارد. از این نوع بولارد می‌توان در ورودی ادارات، کارخانه‌ها و دیگر مکان‌ها برای مسدود کردن راه و جایگاه نگهبانی استفاده کرد. البته باید توجه داشت که این نوع بولارد از امنیت بسیار کمتری نسبت به سایر بولاردها دارا است و برای اینچنین استفاده‌هایی توصیه نمی‌شود.

خرید بولارد ترافیکی

فروشگاه ایمن ترافیک کالا تمامی محصولات و تجهیزات ایمنی و ترافیکی از جمله بولارد ترافیکی را بفروش می رساند. برای خرید بولارد ترافیکی می توانید به سایت ایمن ترافیک کالا مراجعه نموده و در صورت نیاز با شماره های داخل سایت تماس بگیرید.

فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده